Riool- en gotenfonds

Het Rioolfonds en het Gotenfonds zijn collectieve verzekeringen waarvoor je maandelijks een kleine bijdrage betaalt. 'thuis neemt dan het schoonhouden en ontstoppen van het riool, de goten en hemelwaterafvoer voor haar rekening.
Je wordt automatisch lid van het Rioolfonds als je een woning gaat huren bij 'thuis. Je wordt lid van het Gotenfonds als je een woning huurt met goten en/of een hemelwaterafvoer.

Veel gevraagd over Riool- en gotenfonds

Wat is er verzekerd in het Rioolfonds?

Algemeen

  • Verstoppingen van alle rioolafvoeren van de woningen van 'thuis.

  • Verstoppingen van straatkolken in achterpaden.

  • Spoedeisende verstoppingen in een woning, appartement of in een algemene ruimte waardoor lekkage optreedt. Spoedeisende verstoppingen die lekkage veroorzaken, worden binnen 2 uur na melding verholpen.

  • Uitvoeren van kleine werkzaamheden zoals:
    • Vervangen van sifons of ontstoppingstukjes.
    • Pvc en/of PE-leidingen, fittingen t.b.v. het afvoerstelsel, verzinkt stalen bebeugeling en bevestigingsmaterialen, specie en metselmaterialen t.b.v. het aanhelen van muurdoorvoeren, en eventueel verder benodigde hulpmaterialen.
  • Uitvoeren van rook- of camera-inspecties na meerdere storingen (binnen 6 maanden) op hetzelfde adres.

Belangrijk om te weten:

  • De huurder mag geen ontstoppingsmiddelen zoals Fifax, HG, etc. gebruiken. Gebruik alleen soda met warm water.

  • Daar waar een huurder gemakkelijk bijkan, moet een huurder ook zelf schoonhouden, zoals de sifon, een schrobputje of doucheputje en het toilet (bijvoorbeeld haren  verwijderen).

Wat valt buiten het Rioolfonds?

Algemeen

Ontstoppingswerkzaamheden die direct in opdracht van de huurder worden uitgevoerd, vallen niet binnen het Rioolfonds en worden door ’thuis niet vergoed.

Ontstoppingen van afvoeren die geen eigendom van ’thuis  zijn, bijvoorbeeld het gemeentelijk rioleringsstelsel.

Afvoeren en riolering die door de huurder zelf zijn aangebracht (ZAV’s), zijn uitgesloten van het riool- en gotenfonds en komen voor rekening van huurder.

Verstoppingen door oneigenlijk gebruik, nalatigheid of grove schuld van de huurder. Het gaat dan bijvoorbeeld om verstoppingen ontstaan door:

  • (frituur)vet
  • tampons
  • toiletblokjes
  • etensresten
  • kattenbakvulling
  • speelgoed etc.

Belangrijk om te weten:

  • De huurder mag geen ontstoppingsmiddelen zoals Fifax, HG, etc. gebruiken. Gebruik alleen soda met warm water.

  • Daar waar een huurder gemakkelijk bijkan, moet een huurder ook zelf schoonhouden, zoals de sifon, een schrobputje of doucheputje en het toilet (bijvoorbeeld haren  verwijderen).

Wat is er verzekerd in het Gotenfonds?

Algemeen

Verstoppingen of lekkage aan de hemelwaterafvoeren en goten van de woningen, garages en bergingen van ’thuis.

Verstoppingen of lekkage aan de hemelwaterafvoeren en goten van de woningen van ’thuis verhelpen we binnen uiterlijk 5 werkdagen.

Wat valt buiten het Gotenfonds?

Algemeen

  • Goten van appartementen en woonwagens.
  • Goten en openingen van dakafvoer waar huurders zelf gemakkelijk en veilig bij kunnen. Deze moeten door de bewoners zelf worden schoongemaakt. Uitgangspunt daarbij is dat dakgoten niet hoger dan 2,5 meter boven het vloeroppervlak mogen hangen.
  • Werkzaamheden aan de hemelwaterafvoeren en goten die direct in opdracht van de huurder worden uitgevoerd, vallen niet binnen het Gotenfonds en worden niet door ’thuis niet vergoed.
  • Hemelwaterafvoeren en goten die door de huurder zelf zijn aangebracht (ZAV’s), zijn uitgesloten van het Gotenfonds en komen voor rekening van huurder.

Wanneer worden mijn goten schoongemaakt?

Algemeen

Riool Reinigings Service RRS maakt in opdracht van ´thuis jouw dakgoten schoon. Ze schakelen hiervoor de firma Bosman in.

RRS stopt vlak van tevoren een kaartje in de brievenbus bij bewoners die aan de beurt zijn. Wil je al eerder weten wanneer jouw goten worden schoongemaakt? Kijk dan op dakgootplanner.nl. Vul je postcode en huisnummer in en klik op 'Mijn postcode checken'. Je ziet nu in welke periode jouw dakgoten worden schoongemaakt.

Mijn regenpijp of riolering zit verstopt. Wat moet ik doen?

Algemeen

Verstopping of lekkage van hemelwaterafvoeren, goten en riolering kun je tijdens kantooruren melden. Bel hiervoor rechtstreeks met RRS Nederland, telefoonnummer (073) 639 40 10, of mail naar planning.denbosch@rrs.nl.

Woon je in een gebouw met een Vereniging van Eigenaren (VvE)? Bel ons dan op (040) 24 99 999.

    Zie je een duidelijke lekkage?

    Meld dit dan bij ons door te klikken op de groene knop Reparatieverzoek indienen of bel ons op (040) 24 99 999.

    Mijn dakgoten lekken. Wat moet ik doen?

    Algemeen

    Stroomt de dakgoot alleen over bij een hevige bui?

    Dan kan de regenpijp de hoeveelheid water niet verwerken. Hier is niets aan te doen.

    Stromen de dakgoten vaak over bij regen?

    Dan zit er waarschijnlijk een verstopping. Verstopping of lekkage van hemelwaterafvoeren en goten kun je 24 uur per dag melden. Bel hiervoor rechtstreeks met RRS Nederland, telefoonnummer (073) 639 40 10, of mail naar planning.denbosch@rrs.nl.

    Woon je in een gebouw met een Vereniging van Eigenaren (VvE)? Bel ons dan op (040) 24 99 999.

      Zie je een duidelijke lekkage?

      Meld dit dan bij ons door te klikken op de groene knop Reparatieverzoek indienen of bel ons op (040) 24 99 999.

      Woon je in een gebouw met een Vereniging van Eigenaren (VvE)? Bel ons dan op (040) 24 99 999.

      Wat betaal ik voor het Riool- en Gotenfonds?

      Algemeen

      De kosten voor het Gotenfonds zijn € 0,82 per maand en voor het Rioolfonds € 0,93 per maand.