Ik kreeg ruimte om te groeien én het vertrouwen
Met een achtergrond in Social studies en werkervaring bij een crisisopvang heeft Renée een hele andere achtergrond dan haar collega projectmanagers Vastgoed. Maar laat daar nou net haar kracht liggen. “Ik bekijk projecten vanuit een andere invalshoek. Het is handig om technisch onderlegt te zijn, maar verbinden en ieders rol op waarde schatten is minstens zo belangrijk!”

“Vroeger wilde ik altijd makelaar worden, ik vond het interessant hoe een huis gebouwd en bewoond wordt. Dat is nooit weggegaan. Mijn affiniteit met steden en ontwikkeling blijft groeien. In Eindhoven gebeurt ook zo veel, mijn voelsprieten staan altijd aan als ik door de stad fiets. Niet zo gek dus dat Renée 6 jaar geleden bij ’thuis terecht kwam. “Vanuit de crisisopvang had ik veel contact met corporaties, ik heb toen de overstap naar ’thuis en de rol klantadviseur gemaakt. Dat heb ik uiteindelijk maar kort gedaan, omdat de functie sociaal beheerder mij meer trok. Die rol heb ik een paar jaar gehad. Tot het tijd was voor een nieuwe uitdaging”.
’thuis vindt de ontwikkeling van haar medewerkers belangrijk
Heb je het naar je zin? Zit je op je plek? “Ik kan dat echt toejuichen, ik heb zoveel doorgroeimogelijkheden gehad. Ik heb geen bouwkundige of vastgoed achtergrond, toch kreeg ik de kans om na gesprekken en een assessment deze rol te vervullen. Dat assessment geeft inzicht in waar ik hulp nodig heb om te groeien in de voor mij nieuwe functie. Ik mag mij steeds verder ontwikkelen als projectmanager. Zo startte ik met een buddy bij wie ik kon meekijken. Daarnaast volgde ik een leergang projectontwikkeling, die ik inmiddels met een positief resultaat heb afgerond. Dit draagt bij aan mijn inhoudelijke kennis en vaardigheden. Nu combineert Renée haar achtergrond met datgene waar haar hart sneller van gaat kloppen. “Ik vind de combi leuk, werken met commerciële partijen binnen een maatschappelijk bedrijf. Met mijn ervaring als sociaal beheerder kijk ik bijvoorbeeld niet alleen naar kwaliteit en kosten, maar heb ik ook oog voor de huurder en haar leefomgeving, én voor een goede samenwerking intern en extern. Dat is ook mijn kracht als projectmanager”.
Wat doet een projectmanager vastgoed?
Als projectmanager Vastgoed ben je verantwoordelijk voor het complete proces rondom nieuwbouw of renovatie. Je werkt nauw samen met de gebiedsregisseurs. Zij initiëren de plannen, de projectmanager werkt het verder uit. Dat begint bij de fase van onderzoeken. Je brengt collega’s en externe partijen bij elkaar om tot het juiste plan en de juiste uitvoering te komen. Dat betekent continue schakelen.